Jasne pszeniczne piwo górnej fermentacji. Wyselekcjonowane odmiany niemieckiego chmielu uzupełniają rześkie, orzeźwiające odczucie. Specjalnie dobrane drożdże nadają charakterystyczne aromaty goździka i bananów.
Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny (pilzneński), chmiel, drożdże (WB-06);
Zawartość alkoholu: 5,2% obj.
Ekstrakt: 12°Plato
Ciemne piwo górnej fermentacji. Swoją barwę zawdzięcza zastosowaniu palonych słodów, które oprócz charakterystycznej barwy nadają nietuzinkowy słodko-goryczkowy smak. Dodatek szlachetnych odmian chmielu balansuje kawowo-czekoladowy bukiet piwa.
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński, monachijski, pale ale, Carafa III), słód pszeniczny czekoladowy, płatki owsiane, chmiel, drożdże (S-04);
Zawartość alkoholu: 5,8% obj.
Ekstrakt: 14°Plato
Piwo jasne dolnej fermentacji typu pils z wyraźną chmielową goryczką o lekkiej podbudowie słodowej. Niewielki dodatek słodu karmelowego daje piękny złocisty kolor. Czeskie odmiany chmielu nadają charakterystyczny, delikatny aromat ziołowo-korzenny.
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński, CaraGold), chmiel, drożdże (W34/70);
Zawartość alkoholu: 4,6% obj.
Ekstrakt: 12°Plato
Mocne piwo górnej fermentacji. Miedzianą barwę zawdzięcza zastosowaniu karmelowych słodów. Odpowiednio dobrane proporcje chmieli i kolendry pozwoliły uzyskać wyrazisty przyprawowy bukiet, który idealnie kontrastuje z wysoką zawartością alkoholu.
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński, monachijski, CaraGold), płatki owsiane, chmiel, płynne drożdże (FM26), kolendra indyjska, pieprz zielony;
Zawartość alkoholu: 7,5% obj.
Ekstrakt: 16,5°Plato
Browar Północny to miejsce, w którym macie okazję spróbować czterech rodzajów lokalnego piwa. Ale to nie wszystko! Zarówno wielbiciele muzyki, jak i sportu znajdą tu coś dla siebie. W Browarze Północnym organizowane są koncerty oraz transmisje meczów od tych rozgrywanych przez naszą drużynę, Wigry Suwałki po Ligę Mistrzów i mecze reprezentacji. Oprócz alkoholu kuchnia serwuje również smakowity wachlarz dań. Uprzejma i otwarta obsługa oraz ciepły wystrój dodatkowo sprzyjają przyjemnej atmosferze lokalu. To powrót Browaru Północnego w wielkim stylu.
Do Browaru Północnego trafia słód wytworzony z wyselekcjonowanych wcześniej gatunków zbóż. Słód to nic innego, jak ziarna poddane procesowi, podczas którego uwalniane są odpowiednie enzymy. Umożoliwia to wydobycie z ziaren cukru w dalszych fazach.
U nas nic nie ulega przypadkowi. Każdy rodzaj słodu przechowywany jest w specjalnym miejscu i niezbędnych warunkach. Nasi piwowarzy starannie sprawdzają każdą dostawę i obserwują proces śrutowania, aby nie doszło do zmielenia słodu na mąkę. Następnie słód w postaci śruty trafia do kadzi zacierno-warzelnej i tam miesza się z wodą o odpowiedniej temperaturze. Na tym etapie znów duża odpowiedzialność leży na barkach naszych piwowarów, którzy muszą uważać, by nie dopuścić do zbrylenia zacieru.
W kadzi zacierno-warzelnej dochodzi do kolejnego procesu, który polega na podgrzaniu i utrzymaniu zacieru w odpowiedniej temperaturze i czasie, określanym jako przerwa temperaturowa. I to właśnie podczas tych przerw uwalniają się cukry odpowiedzialne m.in. za wytrawność piwa. Po tym procesie zacier trafia do kadzi filtracyjnej, w której dochodzi do wysładzania, czyli wydobywania z zacieru powstałych cukrów. Tak powstaje brzeczka piwna, która ponownie trafia do kadzi zacierno-warzelnej. Tam zostaje poddana gotowaniu i wzbogacona o chmiel, mający dodać goryczki i podkreślić aromat. Chmieliny są na koniec usuwane, aby zachować klarowność piwa. Brzeczka zostaje chłodzona i natleniana.
Najdłuższym etapem jest leżakowanie. Schłodzona do odpowiedniej temperatury brzeczka trafia do zbiornika, jakim jest tankofermentor. Następnie dodawane są drożdże, dobrane do danego stylu i rodzaju fermentacji piwa. Po tym zbiornik zostaje szczelnie zamknięty. Od tej chwili piwo ma kontakt ze światem zewnętrznym dopiero w momencie, kiedy podajemy je Wam – naszym gościom. Zaczyna się proces fermentacji. Nasi piwowarzy wciąż muszą być czujni. Na tym etapie codziennie pobierają próbkę piwa, sprawdzając przebieg fermentacji, temperaturę, ekstrakt a nawet smak i zapach. Na podstawie codziennych badań stwierdzają, w jakiej fazie produkcji znajduje się konkretne piwo. Zważywszy na to, że w naszym browarze produkowanych jednocześnie może być nawet 6 piw, nie musimy chyba mówić, ile pracy mają nasi piwowarzy. W trakcie fermentacji poza alkoholem wydziela się naturalny dwutlenek węgla, przez co piwo staje się gazowane. Na zakończenie oczyszczamy piwo z resztek drożdży i osadów chmielin, po czym następuje etap ochładzania i leżakowania w niskiej temperaturze. Właśnie wtedy piwo ostatecznie się klaruje i nabiera odpowiednich dla swojego stylu właściwości. Kiedy nasz piwowar zdecyduje, że piwo jest wyleżakowane, podłącza zbiornik bezpośrednio do kranu na barze.